Interpretare analize

Parazitoze

Postata de Laura Elena A cu 9 ani in urma.

Buna ziua as dorii sa stiu ce inseamna eozinofile 0.9 intervalul fiind 1-4 si daca are legatura cu parazitii. Sunt diagnosticata cu tiroidita hashimoto. Va multumesc.

Raspunsuri (2)

a.le.xa.

acum 9 ani

in cazul parazilitlor eozinofilele cresc. Poti sa ai valori si de sapte ori mai mari decat valoarea lor normala , deasemenea eozinofilele cresc si in caz de urticarii sau alergii. Du-te si intreaba medicul daca vrei o interpretare amanuntita a analizelor.Sanatate !

Buliga

acum 9 ani

fa un examen coproparazitologic. Vezi ce paraziti iti iese. Pentru deparazitarea organismului iti recomand nuca neagra, pelinul si cuisoarele. Sanatate!!