Ascaris IgG pozitiv 0,415

Parazitoze

Postata de elena785 cu 14 ani in urma.

Buna ziua , am facut din proprie initiativa Ascaris IgG si a iesit pozitiv 0,415 , am urmat cu decaris si ma aflu in acelasi stadiu - ameteli dureri de cap , frisoane uneori febra , diaree, ce as putea sa mai iau sau sa fac , simt in dreapta sub coaste un fel de junghi ma gandesc nu cumva vre-un ascarid sta infipt pe acolo ? ce analiza pot face ca sa se vada daca exista acolo sau in pancreas, pe ducte ? multumesc.

Raspunsuri (3)

CARMEN

acum 14 ani

Fiul meu de trei ani are IgG pozitiv 2,05 si l-am depistat facand analizele de IgG Toxocara canis care zice ca e un parazit care ataca ficatul ,plamanii, ochii . Ai grija si mergi la medic ca nu e de joaca

elena785

acum 14 ani

Pai am fost , mi s-a dat decaris am scris mai sus , ma simt mai bine , multumesc de grije, sanatate celui mic.

laurita

acum 11 ani

eu tot am ascaris igg 0,735,0476 si lamblia ag 1,016 0,304 ce sa fac ajutatima va rog...