Ce pot mânca în pancreatita acută?

Pancreatita

Postata de MembruMobileAppflorin_sergiu1998 cu 6 ani in urma.

Salut! De 3 săptămâni am aflat că am pancreatită acută.Momentan mă tratez cu Sandostatin.Aș vrea să știu ce pot mânca la micul dejun, prânz și cină.Un meniu dacă se poate.Mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-pancreasului/pancreatita-acuta_933