Cum pot fi sigura ca nu avem paduchi?

Paduchi par

Postata de MembruMobileApp1519473093 cu 6 ani in urma.

Acum 2 zile a venit de la scoala baietelul meu care e clasa I, cu o scrisoare in care zicea ca ar fi suspect de paduchi. L-am cautat cu lupa, nu am gasit nimic. Am fost cu el la centrul unde ne-a trimis scoala, nici ei nu au putut confirma prezenta paduchilor sau a lindinilor, dar ne-au recomandat ca preventiv sa-l spalam cu sampon special. Ne-am spalat toti, dar nici la pieptanat cu pieptanul special nu am gasit nimic. Intrebarea mea este, cum pot fi sigura ca nu are paduchi?

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ingrijirea-parului/pediculoza-infestatia-cu-paduchi_1376

MembruMobileApp1519473093

acum 6 ani

Cred ca nu ati citit cu atentie postarea mea, am fost la un control medical