De ce sangerez la ovulatie?

Ovulatie

Postata de cu 5 ani in urma.

Salutare tuturor! Am si eu o intrebare, probabil a mai trecut cineva prin asa ceva. Mi s-a terminat menstruatia acum o saptamana, iar de ieri am niste sangerari usoare rozaliu inchis spre maro. Mentionez ca sunt la ovulatie. De asemenea, ma doare putin si spatele si am un disconfort ca si la menstruatie. Credeti ca ar putea fi ceva grav sau e doar o dereglare hormonala? Mi-am facut programare la ginecolog, insa e in concediu pana saptamana viitoare si nu am incredere sa merg la altcineva.

Mentionez ca nu mi s-a mai intamplat asa ceva pana acum si m-am cam panicat. Din research-ul pe care l-am facut am vazut ca aceste lucruri se intampla, dar atunci cand ti se intampla tie creeaza panica panica panica. :)

Multumesc si multa sanatate!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/totul-despre-ovulatie_11141