Pot sa rămân însărcinată dacă iau Myo Sun plus ,cu trompele infundate?

Ovare polichistice

Postata de Daniela cu 2 luni in urma.

Bună ziua,dacă am trompele înfundate,Myo Sun plus le și desfunda ??Am 1 an și 3 luni împreună cu soțul meu și nu reușesc sa rămân însărcinată, menționez ca NU M-AM TINUT DE TRATAMENT.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Myo Sun Plus este un supliment alimentar care contine Myo-Inositol si acid folic, cunoscute pentru a ajuta la imbunatatirea functiei ovarelor si la echilibrarea hormonilor. Cu toate acestea, suplimentul nu are capacitatea de a desfunda trompele de Falopio.

Daca trompele dumneavoastra sunt infundate, sansele de a ramane insarcinata ar fi extrem de reduse, indiferent daca luati Myo Sun Plus sau nu. Este esential sa discutati cu medicul dumneavoastra ginecolog pentru a intelege mai bine situatia si pentru a afla care sunt optiunile disponibile de tratament pentru infundarea trompelor de Falopio.

O interventie chirurgicala sau de fertilizare in vitro (FIV) pentru a putea ramane insarcinata poate fi o optiune in cazul dumneavoastra. Totusi, deciziile legate de tratament ar trebui luate impreuna cu medicul dupa o evaluare amanuntita a situatiei generale de sanatate.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/infectia-trompelor-uterine-salpingitele_18961
sfatulmedicului.ro/Infectii-genitale-feminine/ce-este-salpingita-cronica-si-cum-o-tratam_20111