Ovare micropolichistice?

Ovare polichistice

Postata de Eliza cu 5 ani in urma.

Buna ziua am fost diagnosticata cu ovare micropolichistice pe ambele ovare si lichid in stomac și mi sa recomandat sa iau timp de trei luni Anticonceptionalul BELARA MYO sun plus zi de zi timp de trei luni Flamexin și JARRO
Și Doxiciclina timp de 10 zile pe luna. Ce altceva as putea sa mai iau și ce nu am voie sa fac in timpul tratamentului

Raspunsuri (2)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua! Va recomnad sa schimbati medicul! Ce inseamna "lichid in stomac"? Este un diagnostic extrem de ciudat! Flamexinul va poate distruge mucoasa gastrica. Nu inteleg la ce foloseste in cazul ovarelor polichistice! Ati facut, la sectia de Hematologie, analize specifice de coagulare (nu cele ce se fac in mod uzual!!), pentru a vedea daca puteti lua anticonceptionale? Stiti ca anticonceptionalele determina tulburari de coagulare? Va recomand, de la Plafar, extract de mladite de zmeur cu extract de coacaz negru - cautati pe internet si vedeti. Oricum, sfatul meu este sa va consultati in alta parte, undeva la privat, la un medic recunoscut, unde exista aparatura performanta!
Sanatate!

Utilizator21542799223

acum 5 ani

Buna ziua! Numele meu este Camelia, sunt studenta la medicina in ultimul an si fac un proiect de cercetare in legatura cu sindromul ovarelor polichistice. De asemenea, si eu am fost diagnosticata cu acest sindrom, fapt care ma motiveaza sa ma implic in imbogatirea cunostintelor medicale pe aceasta ramura.

Am o mare rugaminte la voi, pentru cine doreste sa se implice, am nevoie de completarea formularului urmator:

adresa_web_filtrata /forms/d/e/1FAIpQLSd0cYdErvBMviEFm-rm7Uqb_SEk-bc0_3bCLIAzywzCvVEf9g/viewform?vc=0&c=0&w=1

Sunt 90 de intrebari cu raspunsuri de la 0 la 4, sub forma unei scale. Timpul de completare nu ar trebui sa depaseasca 15 minute.

Va multumesc anticipat. Imi doresc tare, tare mult sa pot avea cat mai multe formulare completate.

Cu respect,
​​​​​​​Camelia.