in cazul unui singur ovar polichistic(ovarul stang) as putea avea un bebe? Tin sa precizez ca imi doresc foarte mult?

Ovare polichistice Sarcina

Postata de Utilizator11552942518 cu 5 ani in urma.

Buna seara,in urma cu o săptămâna am fost la medicul ginecolog cu speranța ca s-ar putea sa fie un bebe(in ultima vreme ma simteam foarte obosita,aveam mici dureri in zona ovarelor,aveam stări de greață și mergeam mult mai des la toaleta). La doctor am descoperit ca am un ovar polichistic(ovarul stâng). Îmi doresc foarte mult un copil însă domnul doctor ma descurajat total spunându mi ca este foarte greu sa rămân însărcinată și ca nu sunt foarte mari șanse. Nu știu ce sa fac. Exista posibilitatea sa rămân însărcinată și dacă reușesc voi reuși sa duc sarcina pana la sfârșit și sa nasc un copil sănătos?

Raspunsuri (1)

Utilizator11567457060

acum 4 ani

Am ovar stâng 26/16 ce este e grav