Tinitus?

Otita

Postata de Robertad cu un an in urma.

Buna ziua , am fost diagnosticata de medicul ORL cu otita cronica mi a făcut spălături aveam urechea înfundată și mi a dat antibiotic 7 zile după aceea mi sa umflat ochiul am fost iar și mi a făcut iar spălături și alt antibiotic după mi am revenit de ambele probleme m am dus la medicul cardiolog deoarece aveam probleme cu pulsul mi a dat con coor de 2,5 e după 2 zile am început sa aud un piuit in ureche ca si cum ar fi aparatul de terapie intensiva A3a zi un sunet ca si vântul de care nu mai scap de o luna am fost iar la ORL mi- a dat milgama nimic tot așa îmi face Nush ce pot face deoarece m am saturat de acest sunet,sunetul este doar la o ureche aceasi cu care am avut problemele (Menționez ca m am si speriat atunci când mi a apărut de un cutremur de 5,7 nu știu dacă are legatura ) aștept răspuns mulțumesc anticipat

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Este posibil sa aveti nevoie de o noua evaluare a simptomelor dumneavoastra de catre medicul ORL, pentru a identifica ce anume determina aparitia zgomotului in ureche, mai ales ca ati urmat deja un tratament. Medicul poate solicita investigatii medicale suplimentare daca este necesar.

Daca doriti sa consultati si opinia unui alt medic ORL, va recomandam sa va programati la un medic din lista:https://www.clickmed.ro/medic/orl

Ma multe informatii despre cauzele zgomotului din ureche puteti gasi in articolele:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-urechii/ce-poate-cauza-tiuitul-in-urechei_16400
sfatulmedicului.ro/Infectiile-urechii/sfaturi-pentru-ingrijirea-urechilor_19711