Tratamentul cu calciu pentru osteoporoza

Osteoporoza Osteopetroza

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Buna ziua, Bunica mea are osteoporoza, si se pare ca se agraveaza in ciuda tratamentului. Unde as putea sa gasesc un medic bun in Bucuresti (ea este de la tar), si ce trimiteri tb sa aiba. Va multumesc si astept raspunsul dvs.Cu stima, Anemary

Raspunsuri (17)

daniela65111086

acum 15 ani

Puteti merge la Spitalul Sf Maria , unde sunt multi doctoribuni si gata oricand sa va ajute. Este necesara o trimitere de la medicul de familie catre spital si talonul de pensie.

rica

acum 14 ani

si eu am ostroporoza am 57 de ani si ma lupt cu aceasta boala de mai bine de 10 ani ma doare soldurile amindoua ffftare unblu f incet sa nu imi rup un picior sau mina ca vaide mine va fi ca am inteles ca nu ma mai vindec niciodata am fost la medic si mi-a dat calciu vit d2 si un alt med care il luam o pastila la o saptamana dar degeaba sincera sa fiu calciu nu l-am luatsi nici vit pentru ca sunt si asa supraponderala tot de la vitamine ca am luat vit pentr hepatita b ma doare spatele ffftare ce ma sfatuiti sa fac va rog frumos vreau si eu un sfat am uitat sa va spun ca am scazut si in inaltime imi poate spune si mie cinva ce sa fac ?multumesc f mult

verde

acum 13 ani

Va recomand administrarea suplimentului alimentar Strontium Bone Maker de 340 mg/capsula , creste densitatea osoasa si stabilizeaza calciul in os, practic produce legatura dintre moleculele de calciu, este foarte eficient si in osteoporoza sau alte probleme de oase, fracturi care se prind greu cum ar fi cele de sold, boala oaselor fragile, etc...Le gasiti pe netten.ro se administreaza si calciu 1000mg cu D3 400UI in aceeasi perioada, dar la ore diferite.

Fabian45

acum 13 ani

Putem sa luam calciu cu galeata, de pe la 35-40 ani, unii dintre noi nu mai asimilam calciu nici daca facem baie in el. Pentru fixarea moleculei de calciului in os e nevoie de un element numit STRONTIUM, care-l asimilam din unele legume si fructe dar in cantitate mica, iar cu timpul corpul nu-l mai poate asimila, sau poate e din cauza poluarii, cine poate sti, dar pe vremuri nu prea auzeai de osteoporoza, cel putin nu asa de des. Asa ca mai usor cu calciu si vit d ca poate faceti cariera de piatra la rinichi :) toata lumea isi doreste sa faca cariera :)

teodora

acum 12 ani

va rog sa mi spuneti daca a ti luat strontium bone maker,nu are reactii adverse?este natural?cam cat timp ar trebui tinut tratamentul?vi l a dat un medic homeopat?eu sunt la limita de osteoporoza si as incerca sa l iau. Se gaseste in farmacii,in ROMANIA?ca eu nu sunt in tara acum Astept un raspuns va rog

delia

acum 9 ani

este urmarea menopauzei dar si a hepatitei, probleme de ficat sunt in stransa legatura cu problemele osoase, remediati ficatul, astfel el va face ca asimilarea mineralelor sa fie mai usoara,

ilie

acum 9 ani

i nu auzeai de osteoporoza, toata lumea era in baston, acum cate bastoane mai vedeti? era si un obicei , ieseai la pensie ti se cumpara drept premiu un baston.

Utilizator21637314153

acum un an

Buna, Strontium se gaseste la adresa_web_filtrata este cel mai bun pentru osteoporoza

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Baiatul meu care are 13 ani a fost diagnosticat cu osteoporoza. Se poate ca la varsta lui sa aiba aceasta boala?

madalina movy

acum 14 ani

si eu am osteoporoza la capul femural. eu am 15 ani.

Dorela

acum 13 ani

Incearca cu tablete Zeel si Strontium Bone Maker....Eu le iau si sunt eficiente si pentru durere si pentru densitatea oaselor

ionel

acum 13 ani

de unde ai procurat tabletele zeel? Te rog suna la 0722821246 daca imi poti spune. multumesc

ilie

acum 9 ani

da, miscare multa, fructe , lactate si vitamina D sau peste gras.

[email protected]

acum 11 ani

eu am 53 ani si am osteoporoza in stadiu incipient,am luat remediu homeopat osteocinezine.nu stiu ce efect a avut, ca nu am verificat .acum iau 2 linguri de susan rasnit+o lingurita miere+o lingurita lamaie sa se fixeze calciul. 20 zile cu 10 zile pauza ,trei luni. susan are cel mai mult calciu.am mai luat coji de ou macerate in zeama de lamaie + miere de albina. oricum remediile naturale sunt mult mai bune ca medicamentele.

anonim

acum 8 ani

Buna seara,

petru osteoporoza un remediu care este de mult timp verificat este tratamentul cu Borax.
cautati informatii pe internet.

O seara buna

Daniela

acum 7 ani

Bunza ziua! Strontium, calciu si toate tratamentele la un loc nu schimba cu nimic stadiul osteoporozei, nu il imbunatatesc, asta am simtit pe propria piele. Am fost diagnosticata cu osteoporoza acuta si din acel moment am incercat multe remedii de toate felurile, dar nu s-a ameliorat. Abia acum am gasit un remediu care se pare ca da rezultate si chiar foarte repede. Am inceput sa fac terapii cu PAPIMI, un aparat care transmite impulsuri electromagnetice. Am gasit clinica Global Wellness System din Bucuresti, care a adus si in Romania acest aparat, sunt multe alte aparate si tot felul de terapii la aceasta clinica, dar va spun despre ce m-a ajutat pe mine pentru osteoporoza. Va vine sa credeti ca rezultatele se vad dupa o singura sedinta? Si dureaza doar 30 de minute. Mergeti la clinica si incercati, o sa va lamuriti cat de eficienta este terapia. Multa, multa sanatate!

Utilizator21612004999

acum 3 ani

Buna ziua,Daniela,imi poti spune care mai este stadiul osteoporozei dupa tratament? Multumesc!