stie cineva unde?

Osteoporoza

Postata de rodika cu 12 ani in urma.

am 56 de ani si trebuie sa fac testul DEXA.Sint din Bucuresti ,am trimitere de la medicul de familie si vreau sa stiu unde se poate face, cit costa sau daca se poate gratuit.Multumesc anticipat si doresc tuturor PASTE FERICIT!

Raspunsuri (5)

Ema M

acum 12 ani

Clinica ALTMEDICA

Nu stiu adresa dar se afla in zona Diham, sector 2, vis a vis de PETROM, benzinaria de la Diham.
Deci, daca traversati strada de la PETROM(benzinarie) intrati pe o straduta (perpendiculara pe PETROM), nu prima la dreapta ci a doua straduta la dreapta .

Intrebati in zona, dupa cum v am explicat si lumea stie de aceasta clinica. E f simplu.
Este gratuit testul.

rodika

acum 12 ani

Multumesc pentru raspuns.Voi cauta negresit.

Dara

acum 12 ani

1. CENTRUL DE DIAGNOSTIC MEDIRA

Contact:
Alea Pravăţ nr. 12, et. 1,...
Tel. 0727.095.343; Fax 413.30.68
Cabinet medical de osteodensiometrie Dexa, masurarea densitatii osoase, stabilirea diagnosticului de osteoporoza
2. CENTRUL DE DIAGNOSTICARE PRO LIFE

Contact:
Str. Ritmului nr. 24, sector 2
Tel. 021.250.67.85;...
Osteodensiometrie ("Dexa"): coloana lombara, radius, sold, total body, sold protejat (analiza cu soft ortopedic), mamografie: unilaterala, bilaterala
3. CENTRUL MEDICAL DR. STOIA ION

Contact:
Str. Thomas Masaryk nr. 5,...
Tel. 021.211.67.25;...
Consultatii, tratamente afectiuni reumatologice, kinetoterapie, fizioterapie cu parafina, radiologie, testare "Dexa" de osteodensitometrie, analize medicale, farmacie
4. CENTRUL MEDICAL DR. STOIA ION

Contact:
Str. Thomas Masaryk nr. 5,...
Tel. 021.211.67.25;...
Consultatii, tratamente afectiuni reumatologice, kinetoterapie, fizioterapie cu parafina; testare "Dexa" de osteodensiometrie
5. CLINICA MEDICALA LARALIFE-MED

Contact:
Str. Plugarilor, nr. 18,...
Tel/Fax 021.330.39.42
Medicina interna, medici de familie, cardiologie, psihiatrie, ecografii, analize medicale, neurologie, ecografie vasculara Doppler

rodika

acum 12 ani

mii de multumiri.tocmai am sunat la MEDIRA ca era mai aproape de casa iar cei de acolo au spus ca-mi trebuie trimitere de la medic specialist deci cu trimiterea mea trebuie sa merg la recuperare med., am mai sunat la Pro life si tocmai au sunat sa-mi spuna ca nu lucreaza cu OPSNAJ dar nici nu fac testul Dexa.Ii iau la rind cu telefonul si pe ceilalti.Va tin la curent -poate mai intereseaza pe cineva.Va doresc zi minunata!

elena

acum 11 ani

mersi foarte mult !!!!!!!!!!!!! Ema M