Steatohepatita nonalcoolica (NASH)

Osteoporoza

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

este interventia chirurgicala o solutie in cazul unei fracturi de sold?? (Osteoporoza severa)

Raspunsuri (3)

Nora5

acum 15 ani

Cred ca un doctor specialist este in masura sa va indrume.
Multa sanatate

ioana cristina5

acum 15 ani

Buna,

De cele mai multe ori interventia chirurgicala in cazul fracturii de sold este o necesitate salvatoare. Bineinteles, ca decizia de a avea aceasta operatia este luat de un medic specialist, care va analiza pe toate partile gravitatea afectiunii tale, riscurile la care esti expusa. Ce trebuie sa stii este ca tertamentul recuperator este destul de solicitant si obositor, insa toate acestea mertita daca stai sa te gandesti ca vei merge normal, ca in timp nu vei mai avea niciun fel de durere si ca pana la urma vei duce o viata normala.

Pentru sanatate si implicit pentru o viata frumoasa se merita sa incerci si sa faci de tooate.

Mult curaj si sanatate

vioricaP

acum 14 ani

am fost dioagnosticata cu osteoporoza, am luat un timp tratamentul apoi l-am incetat doarece era prea scump-Bonviva, Dona, apoi un timp Fosamax,doresc sa mai fac cit mai repede o densometrie, la coloana si sold dar , as dori ca clinica se aiba contract cu casa de sanatate, pentru a ma costa mai putin (sunt pensionara)si imi este greu cu cheltuielile-am 700 ron/luna.ma ingrijorez caci deja am dureri de oase, si am varsta de 59 de ani. va multumesc.