Osteoporoza

Postata de Dinescu Ana cu 11 ani in urma.

Am aflat de curand ca am inceput de osteoporoza.Ce trebuie sa fac , ca bola sa nu inainteze??

Raspunsuri (3)

Sasha

acum 11 ani

Folosesc Ormus Cooper pe baza de aur atomic pentru tratarea osteoporozei. Ma simt bine cu el si ti-l recomand
Pe situl *** l-am gasit la un pret acceptabil

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Sa urmati un tratament indicat de catre medicul endocrinolog sau reumatolog.

GinieAna

acum 6 ani

Buna ziua! In primul rand nu trebuie sa renuntati in a face sport. Nu trebuie sa fortati, insa sunt recomandate exercitiile de forta, care lucreaza in special zona spatelui, exercitiile de tip aerobic, dar si cele pentru flexibilitate Pe langa aceasta situatie aveti nevoie si de o doza foarte mare de calciu. Parintii mei folosesc de ani de zile ***. Este concentrate in calciu, vitamina D3, magneziu si zinc pentru durerile osoase. Un rol foarte important al estrogenului este asupra sistemului osos. Rezultatele sunt foarte bune si se fac simtite imediat, plus de asta este un tratament bazat pe produse naturale. Vi-l recomand cu incredere!