osteoporoza?

Osteoporoza

Postata de claudia8086003 cu 12 ani in urma.

e posibil ca la 33 de ani sa ai osteoporoza? inele de calciu lipsa si spondiloza confirmata printr un film la coloana

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

In principiu , la aceasta varsta nu se instaleaza osteoporoza ; cel putin la sexul femenin abia dupa menopauza , Dar ,Pentru a vi-se stabili diagnosticul de osteoporoza, este nevoie de un examen DEXA foarte simplu aparatul va afisa rezultatele normale si patologice .Adresati-va unui endocrinolog sau unui laborator de imagistica de la un spital .