Osteoporoza fara riscuri

Osteoporoza

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Cum evolueaza Osteoporoza la persoanele cu diabet

Raspunsuri (10)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna,ma numensc anamaria si am 17 ani.in urma cu o luna am aflat ca am osteoporoza.in radiografie reiese ca e osteoporoza avansata dar am consultat cativa medici care miau spus ca nu e posibil ca la varsta mea sa fie avansata.rugamintea mea este sa ma ajute un medic ortoped in gasirea unui tratament pt a ma vindeca.va multumesc anticipat.si daca ma puteti ajuta va rog sa ma contactati la adresa angel_star4you.

horica alina

acum 13 ani

Mama mea foloseste strontium bone maker, l-a cumparat de la cluj, il ia dimineata de vre-o 2 luni si ceva si mi-a spus ca e mult mai bine acum, mai ia si calciu. A fost la analize si docotul s-a mirat cum de s-a refacut asa repede maxilarul. Evident ca nu a trecut de tot osteoporoza, mai are si la sold si in picioare si in coloana, dar este pe drumul cel bun

comentarii utilizatori

acum 15 ani

buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este indicele de masa osoasa normal varsta de 51 de ani

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna, ma numesc Ianissa si acum un an am fost diagnosticata cu osteopenie. Problema e ca eu merg la sala si fac tae-bo. Credeti ca mai pot continua?

Laura Jepa

acum 13 ani

stiu si eu ca strontiumul este liantul care leaga moleculele de calciu, fara strontiu calciul nu se fixeaza in oase ci se elimina prin urina

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un copil de 13 ani care are OSTROPOROZA ii fac densiometria dupa tratament,din 6 in 6 luni si nici un remediu.ce as putea sa mai fac?sunt la prof G.BURNEI,DAR DORESC SI UN ALT MEDIC SA IL VADA.MULTUMESC

Dana42

acum 13 ani

Eu am luat calciu si strontium bone maker de 4 luni si densitatea osoasa este mai mare...nu cu mult, dar pana acum la analizele de 6 luni era tot mai mica. O sa mai revin cu noutati peste alte 6 luni.Sanatate tuturor!!!

madalina movy

acum 14 ani

eu am 15 ani si in urma tratamentului pentru lupus erimatos sistemic am facut osteonecroza aseptica la capul femural drept.a aparut acum un an . sunt in supravegherea doctorului vlad de la budimex dar as vrea sa ma consulte si alti ortopezi.el spune ca voi ajunge la proteza.imi este frica......nu exista si alt tratament???va rog cei care aveti cunostinte despre asa ceva sau cunoasteti pe cineva care a avut si sa vindecat contactati-ma pe id-ul [email protected] si multumesc celor care au avut rabdarea de a-mi citi mesajul.

verde

acum 13 ani

Va recomand administrarea suplimentului alimentar Strontium Bone Maker de 340 mg/capsula , creste densitatea osoasa si stabilizeaza calciul in os, practic produce legatura dintre moleculele de calciu, este foarte eficient si in osteoporoza sau alte probleme de oase, fracturi care se prind greu cum ar fi cele de sold, boala oaselor fragile, etc...Le gasiti pe netten.ro se administreaza si calciu 1000mg cu D3 400UI in aceeasi perioada, dar la ore diferite.

Dana42

acum 12 ani

Buna ziua. A terminat de mult tratamentul pentru osteoporoza, sunt bine, dar medicul mi-a spus sa vin la control la fiecare 6 luni. Sanatate tuturor