osteoporaza si vsh foarte mare

Osteoporoza

Postata de delicatie cu 13 ani in urma.

Bunica mea, in varsta de 73 de ani a fost diagnosticata in urma cu trei luni cu osteoporaza in grad avansat si acuza dureri groaznice de spate (zona lombara) si i s-a recomandat fizioterapia. La analizele de la internarea pt fizioterapie, din 10.01.2011, VSH-ului a fost 140, iar la 1 dec.2010 la analizele efectuate de medicul de familie era 20. D-na dr. ne-a spus ca procedura de fizioterapie nu se poate face in acest caz. VSH-ul asa de mare poate fi doar de la problemele reumatice sau ar trebui sa investigam mai departe?
Va multumesc.

Raspunsuri (4)

Carpe Diem

acum 13 ani

Cereti medicului de fam un bilet de trimitere la reumatologie unde sa i se faca analiza : factor reumadoid, apoi reumatologul va stabili daca VSH este marit datorita reumatismului, daca nu i se vor cere si alte analize. Dar cei care i-au recomandat fizioterapia, ce i-au spus?

Gabi

acum 13 ani

Intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz si gasiti detalii si solutii acolo.

adriana

acum 13 ani

la osteoporoza stiu ca se pot propune si remedii naturiste,sunt mult mai ok decat cele medicamentoase si ce am folosit si iti pot recomanda ar fi http://aloevera-forever.eu/Forever-Freedom.html

Kellemen A

acum 12 ani

Pentru osteoporoza este foarte bun Calciu cu D3 su Strontium bone maker. Strontiul este ca un liant care fixeaza calciul in oase. Se gasesc foarte multe informatii pe internet despre efectul calciului si strontiumului in corp.