Osteogeneza Imperfecta

Osteoporoza Osteogeneza imperfecta

Postata de ioanx1 cu 13 ani in urma.

sper sa nu fiu off-topic,
Buna ziua ma numesc Moldovan Marius,am 37 ani,sufar de Osteogeneza Imperfecta si pe 1.03.11 am suferit o fractura platou tibial si cap peroneu,medicul a spus ca fara deplasare sau minima deplasare.M-i sa imobilizat piciorul in atela gipsata si.....rabdare.Intrebare: este indicat sa incep acum un tratament cu Fosamax?ar ajuta la sudarea mai rapida,implicit recuperarea?
Multumesc !

Raspunsuri (1)

Daniela B.

acum 13 ani

Buna, Marius. Sunt mamica unui baietel ce sufera de OI. Din pacate nu am un raspuns la intrebarea ta, dar stiu foarte bine prin ce treci. De curand, alaturi de alti parinti ce au copii afectati de osteogeneza imperfecta am infiintat Asoc. Rom de OI. Daca vrei sa ni te alaturi, contacteaza ne la [email protected].