Osteocondroza

Osteoporoza

Postata de violetera cu 12 ani in urma.

Ma numesc Violeta am un baietel de 10 ani ,cind avea virsta de 3 ani am descoperit ca are aceasta boala a stat in ghips 7 luni i-a fost blocat ambele picioare dupa acest parcurs a fost bine acum a inceput sa aive dureri din nou am facut examene si am comstatat ca acum are osteocondroza incerc sa iau legatura cu persoane care ar putea sa -mi dea de inteles ce pot sa fac .Intebarea mea este e cazul de operatie sau sunt alte metode de al ajuta. va multumesc Violeta

Raspunsuri (4)

Buna seara

acum 12 ani

In homeopatie sunt cunoscute remedii care pot vindeca bolile care au astfel de simptome.
La baza lor stau des tuberculoze sau boli venerice mostenite care nu se mai manifesta in modul cunoscut ci au forme cu totul noi si care nu pot fi recunoscute de medicina caci oricum nu exista cercetare in acest domeniu important. De ex. exista si sunt chiar cunoscute si de medicina alopata forme de tuberculozaza care ataca oasele sau forme de gonoree care ataca articulatiile genunchilor.
Si forme mostenite de sifilis duc la afectiuni osoase si articulare.
Si streptococii pot ataca articulatiile, un lucru iara cunoscut. Cum medicina nu poate oricum sa explice cauza bolii acestea este mai bine sa apelati macar la o medicina care cunoaste si alte cauze. Va recomand deci sa mergeti la un medic homeopat FOARTE bun care practica homeopatia clasica.
Tratamentul nu este scump, numai consultatia costa un pic iar orice remediu homeopat costa numai 6 lei.

violetera

acum 12 ani

Va multumesc si sarbatorii fericite!pe curind !

crina

acum 11 ani

buna seara.am si eu un baiat care are lcp de grad 4.si noi am suspectat streptococ deoarece facea repetat amigdalita cu puroi astfel ca i-am scos amigdalele.cum se mai simte fiul dvs?

violetera

acum 11 ani

Buna ziua raspunsul meu la osteoperoza este ca am luat legatura cu un medic expert in asemenea boala am facut un examen de rezonanza magnetica unde sa vazut ca osul avea o pata ,am urmat un tratament timp de 3 luni cu un papuc special care i.itinea picioru in tractiune cu o greutate de 2 kg urmat pe timp de noapte si de zi umbla cu stampele pt nu a ingreuna greutatea corpului in picioare ,dupa mine baetelu meu se simte mai bine si nu mai are dureri cum le avea prima in data de 20 iunie avem o alta vizita speram ca e mai bine .I-i multumesc enorm doctorului de mare folosinta D-to Gigante .Cosima .pe curind.