mi se umfla picioarele

Osteoporoza

Postata de copilas1 cu 12 ani in urma.

pirazinamida 4 pe zi de 500mg,izoniazida 300mgcu sicovit B6 pe zi,etambutol 1200 mg pe zi,sinedrol(rifampicina) 300mg pe zi,a zis sa le iau dupa 2 ore dupa ce mananc,toate odata dimineata timp de o ora,dar eu le iau in 15 min pe toate...si inca o luna aceeasi doza,apoi scade mg...stiti cumva daca osul meu se va reface?eu simt ca da,merg un pic mai bine,mi_a spus atunci la CT ca e putin macinat capul femural...si sunt nelamurita cu umflarea asta a picioarelor...multumesc...

Raspunsuri (1)

carmen

acum 12 ani

Mama mea avea dureri groaznice din cauza osteoporozei si dupa consultatia facuta si tratamentul recomandat de dr. Elena cu impachetari pe coloana si zona dureroasa mama mea este fericita fara nici un fel de durere.Si eu am facut aceste impachetari ca ma durea rau coloana .Dupa a 2 impachetare m-au lasat de tot durerile .Puteti suna la tel. 0744870194.