Imbunatatire scor DEXA

Osteoporoza

Postata de camelia388 cu 12 ani in urma.

E posibila scaderea scorurilor T si Z?
De la T -2,4 si Z -1,8 a ajuns la T -2,1 si Z -1,4 la coloana dupa 1 an de tratament cu Fosavance, lapte si calciu efervescent.
Cat poate scadea scorul in conditiile inaintarii in varsta? Are 50 de ani si 46 kg.

Multa sanatate!

Raspunsuri (2)

Dr. Roxana Ionescu

acum 12 ani

Studii in mari centre universitare au aratat ca administarea de lapte si calciu fara magneziu nu sunt eficiente. Ca medic fitoterapeut, va recomand un tratament natural: -Siliciu os 6 caps/zi + Tribulus 3 caps/zi pentru refacerea structurii osoase + Boswellia 2 caps/zi + Ulei de magneziu, aplicatii pe tot corpul . Tratamentul 2 ani va avea rezultate foarte bune.Le puteti camonda pe site-ul nostru, medicer.ro. Pentru informatii suplimentare va rugam sa ne contactati la adresa de e-mail de pe site sau la tel 0744345926. Sanatate!
Dr. Roxana Ionescu.

[email protected]

acum 11 ani

KAKAV JE OVO REZULTAT MOLIM VAS RECITE MI

AREA 29,58 BMC 23,21 BMD 0,785 T SCORE 1,3 PR 83 Z 0,6 AM 91 ZA KUK

AREA 53,45 BMC 41,24 BMD 0,772 T SCORE 2,5 PR 74 7 1,5 AM 83 ZA KICMU