Genunchii

Osteoporoza

Postata de Calin.Victoria2 cu 12 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Calin Victoria am 64 de ani ,am dureri mari la genunchii si am facut injectii cu "ALFLUTOP" am facut 10 fiole si am dureri mari la genunchii.(As dori un sfat cum scap de dureriile acestea ingrozitoare)

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi util de efectuat niste investigatii imagistice ( radiografie, ecografie musculo-scheletala ), biologice (analize de sange), completate de un examen clinic. Medicul reumatolog va indica tratamentul antialgic , antiinflamator nonsteroidian (de exemplu diclofenacum, piroxicamum, meloxicamum etc) in dozele corespunzatoare. Ar fi bine sa incercati o orteza de genunchi mobila, ce permite efectuarea miscarilor normale si realizeaza in acelasi timp o contentie a structurilor articulare.