DURERI SOLD

Osteoporoza

Postata de VIOLETA6 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!!
Am 52 ani! De 1 an am dureri , punctuale, in zona soldului(ca si cum as avea infipt un cutit).Pe ambele parti, mai accentuate pe dreapta!!!Durerea se manifesta mai mult in timpul noptii si mai accentuat dupa ce merg mai mult pe jos!!!Sunt o persoana care face fff multa miscare(fitnes/aerobic), ma alimentez corespunzator.Am luat Artrostop..inutil...mai iau cate 1/4 Diclotar, seara...dupa ce merg mai mult pe jos!!!
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi!!
Multumesc si multa sanatate!!

Raspunsuri (2)

Victoras

acum 12 ani

Poate fi o coxartroza. trebiue sa faci o radiografie apoi consult la un ortoped.Ai grija,coxzrtroza,de care sufar si eu, e o boala care e depistata tirziu si in menopauza are o evolutie galopanta daca nu e tinuta in control,din cauza modificarilor hormonale.Ti-ar folosi pt. durere flamexin suspensie.Pt. tratament,consulta ortopedul.Sanatate !!!

VIOLETA6

acum 12 ani

MS.MULT!!!M-AM PROGRAMAT LA MEDIC!! MULTA SANATATE!!