Dureri ale gleznelor

Osteoporoza

Postata de darktyroll cu 12 ani in urma.

Buna seara tuturor. Am o simpla intrebare insa care ma depaseste deoarece au trecut ceva luni bune de cand am fost accidentat (la un fotbal in curtea scolii cum s-ar spune, am suferit entorse la ambele glezne, piciorul stang l-am avut si in gips timp de 14 zile).
Acest lucru s-a intamplat in luna aprilie iar pe mine inca continua sa ma doara gleznele (atat venele de la partea superioara a labei piciorului si ceva durere in partea din spate, deasupra calcaiului).
Sincer numai stiu cu ce sa ma tratez, vreau sa stiu ce alifii imi recomandati, ce creme sau poate ceva naturist (si ceva sfaturi de exercitii pentru glezne), cum incerc sa alerg sau sa fortez piciorul simt mici dureri, nu foarte puternice dar e destul de deranjant, numai pot sa fortez ca altadata :)
Exercitii fac si eu..am citit pe net ce exercitii sa fac + ce mi-au spus cei doi medici pe care i-am consultat.
Multumesc frumos celor care v-or raspunde, cu stima,
V.F.

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

in urma acestor accidente, chiar si dupa ce dati jos gipsul, frecvent raman tulburari vasculare si de miscare. recomandarea este sa urmati sfatul medicului dumneavoastra curant, cu timpul aceste dureri vor disparea (totusi nu dispar in cateva zile ci mai degraba in cateva luni).

va urez o zi buna

darktyroll

acum 12 ani

Am fost la doi medici si evident sfaturile si recomandarile lor nu mi-au convenit. Tocmai din aceste motive am si apelat aici.