Durere incheietura mana de 2 ani

Osteoporoza

Postata de IancuM cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
Am 19 ani si acum 2 ani am fortat incheietura mainii la modul ca am cazut pe ea. De atunci ma doare incontinuu. Am fost de 2 ori la doctor am facut 2 radiografii pe care nu se vedea nimic in neregula. Am facut si un test sa vada daca nu am ceva reumatism - nu am avut nici reumatism. Am facut nenumarate pauze, am purtat atele ghipsate cat si elastice ( nu orteze ) si m-am si uns cu fel de fel de unguente, creme, alifii.
Toate acestea faca efect. Precizez ca ma doare mai tare daca fac o flexie a incheieturii maini decat daca fac o extensie - nu prea pot sa stau in pozitie de flotare.
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o ecografie de pumn sau, cel mai bine, un RMN la acest nivel . Astfel se pot observa eventuale modificari ( inflamatii, rupturi, etc).

IancuM

acum 11 ani

Va multumesc.