durere de umar

Osteoporoza

Postata de luki cu 13 ani in urma.

durerea de umar pe os la incheietura poate fi cauzata de osteoporoza,mentionez ca am 36ani,durerea apare cam 6zile/luna sii este mai accentuata la anumite miscari a bratului.

Raspunsuri (10)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună ziua,
Referitor la durerile d-vs de la nivelul articulaţiei umărului ,care apar în episoade periodice,pot avea multiple cauze, însă nu osteoporoza este pe primul plan. Aceasta se instalează deobicei după vârsta menopauzei . Pentru osteoporoză este necesar un examen DEXA la un laborator de specialitate ,iar rezultatul îl interpretează medicul care-l execută . Dacă ar fi cazul , tratamentul se face prin cab. de endocrinologie !
Dr. Emil Otesteanu

luki

acum 13 ani

multumesc.

elena

acum 13 ani

si eu am exact aceeasi problema....si tot 36 de ani am...am fost la otoped si mi-am facut analizele.nu e osteoporoza..e o oboseala cronica a unui nerv sau tendon al mainii.ai nevoie de caldura si de odihna a bratului...sanatate multa.

luki

acum 13 ani

multumesc

sory

acum 13 ani

am si eu o intrebare de cateva zile ma doare umarul stang o durere suportabila..imi aduc aminte sa fi dormit p el acum durerea s a accentuat cand ridic mana sau vreau sa ridic ceva ..si durerea o resimt si in spate exact in spatele umarului..?imi e frica de cancer osos.. ma poate ajuta cineva cu un rasp?

adriana

acum 13 ani

http://aloevera-forever.eu/Forever-Freedom.html ....e singurel lucru la care nu as renunta pentru sanatatea mea

mariana

acum 13 ani

am o dutere la mana stanga si la cea dreapta dar mai putin cu durere pe os spre cot si cu durere la degete . ce ar putea fi .multumesc

mariana

acum 13 ani

am uitat sa precizez ca am 48 ani multumesc

Maria

acum 8 ani

Buna ziua , am o problema de 2 luni. Ma doare mana stanga de la umar la degete ,cel mai des de la cot la degete. Am 17 ani . Multumesc frumos!

Ungureanu ilie

acum 9 luni

Bună ziua am de vreo 5 zile o durere la umărul stâng și se lasă pe mana în jos poate să-mi zică și mie cineva ce poate fi