Deficitul de calciu, un dezechilibru cu efecte severe

Osteoporoza

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am facut tratament cu injectabil,vitamine tblrte eueovita ,dar nu stiu de ce ma constip cind fac tratanentul acesta ,Am dureri picore,imi amortesc minile si fata,dureri decap si sint sub tensiune .Am avut anul trecut 44kg acum am 40 kg am inaltimea 1,68

Raspunsuri (7)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va multumesc !pt sfaturile pe care mi-le dati .

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va multumesc mult dl docor!

veronica71

acum 15 ani

Salut! Lasa in pace tratamentul naturist! Prima mea impresie este ca ai probleme psihiatrice (bineinteles nu vrea sa te jignesc!). Acuzele tale sunt sugestive pentru asa ceva. Dar mai intai la medicul de familie sa te duci (poate ca n-am dreptate), sa-ti faci setul minim de analize, iar medicul tau de familie va decide daca e cazul unui consult psihiatric.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Incercati si la Centrul de Combatere a Epilepsiei din cadrul Spit. 9 la d-na dr. Iliescu! Nu o sa va para rau!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

anul trecut, in nov, fiul meu de 7 ani 6 luni a lesinat in bratele mele. I s-au inclestat degetele de la maini si ii curgea saliva din gura, de asemenea extremitatile i s-au invinetit. L-am dus cu salvarea la spital unde i s-a depistat o hipocalcemie severa.L-au vazut 4 doctori(urgente,pediatru, endocrinolog, neuropsihiatru), fiecare punanad un alt diagnostic( hipocalcemie, epilepsie, diabet). In final a ramas epilepsie. Eu nu cred nici in ziua de azi ca are aceasta boala, desi urmeaza tratament cu Orfiril long de un an, cred ca a fost totusi o criza de tetanie. Cum pot sa fiu sigura daca fiul meu are epilepsie sau nu, ma ingrozeste acest gand, as vrea sa ma conving ca nu e asa. Va rog ajutati-ma!

giurca maria

acum 7 ani

imi amortesc ambele brate , de sub brat pana-n degetul mic ...am obv acest lucru când stau pe laptop sau in pozitie culcata ...as vrea sa stiu ce se intampa...

giurca maria

acum 7 ani

raspunde cineva , sau scriem aici ca p***ai ?!