Coxartroza tratament?

Osteoporoza

Postata de alina1982lin cu 8 ani in urma.

Tatal meu a fost diagnostica cu coxartroza si nu prea vrea sa ia pastile, el a crescut la tara.. Stiu ca kinetoterapia ajuta, in afara de asta ce mai poate fi de folos? multumesc

Raspunsuri (2)

victoras

acum 8 ani

Kinetoterepia ajuta dar nu trateaza coxartroza!!Tatal trebuie convins denecesitatea urmarii tratamentului,altfel urmeaza durerea si ,poate protezarea ulterioara.Informeaza-te cit poti pe net si prezinta-i situatia si tatalui!!!Succes si multa sanatate!!!

PopaAdr

acum 7 ani

Cel mai bine ar fi sa mergeti la medic. Si mama mea are coxartroza si pe langa kinetoterapie, a inceput acum 2 luni un tratament cu un supliment natural din sp***aca verde Tripernol. I l-a recomandat un terapeut. Starea ei s-a schimbat in bine dupa o luna in care a luat pastilele de doua ori pe zi. incercati macar o luna de tratament, poate ajuta. pe ea au mai lasat-o durerile dupa prima luna. Multa sanatate!