ce tratament pot lua ce pot face in situatia asta

Osteoporoza

Postata de cu 10 ani in urma.

am descoperit ca am osteoporoza acum aproape 4 ani iar eu acum am varstea de 29 de ani am probleme la sold numai pot ridica piciorul in sus foarte mult mo dor genuchi foarte tare ia picioarele nu le mai pot departa foarte mult am miscari limitate si dureri ingrozitoare nu mi sa dat nici un tratament decat niste antimflamatorii as vrea sa stiu si eu ce medicamente ar trebui sa iau sau ce tratamend naturist sau nu stiu si inca ceva am scazut foarte mult in masa musculara la picioare datorita ca nu pot face efort cu ele ma junghie foarte tare un raspuns daca se poate si ar fi si mai bine daca ati trimite un mai la adresa mea [email protected] multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare, precizare de diagnostic si recomandari specifice. Nu este normal ca la varsta de 29 de ani sa suferiti de osteoporoza...de aceea aveti nevoie de investigatii suplimentare.