buna ziua

Osteoporoza

Postata de medievil cu 12 ani in urma.

buna mi-au venit ieri analizele si arata cam asa ... 25 hidroxi vitamina d 12,2 ug/l baza lor de referinta minim 30 ug/l
calciu total intre 8,6-10,3 am 10,53
pth parathormon 40,70 pg/ml baza de referinta 15-68,3pg/ml
si fosfor seric 3,64 intre 2,7 -4,5
potasiu seric 4,0 intre 3,5 -5,1
mi sa administrat pt 25 hidroxi alpha d3 ce am vrut sa zic e bun medicamentu sau e slab si ei zic ca 15 zile pe luna timp de 4 luni .. ce parere aveti ..

Raspunsuri (3)

medievil

acum 12 ani

:( nu imi rasp nimeni?

antonicaiulia

acum 12 ani

Servus,
Cel mai bine e sa faci ce ti-au recomandat medicii, nu?Medicii stiu exact ce si cum, cat si cand sa-ti dea.
PAPAPA

medievil

acum 12 ani

k:)