Solutie plomba

Ortodontie

Postata de livia_027 cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o intrebare, exista cumva alternative la plomba? multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

geanyna89

acum 8 ani

Buna.Aceeasi intrebare i-am pus-o si eu medicului meu,doamna doctor Andra Custura si mi-a spus ca exista ca si alternativa la plomba,incrustatia,pentru ca este mai rezistenta.Incrustatiile se fac in laborator si se poate reface forma anatomica a dintelui,iar culoarea ramane aceeasi in timp si nici nu coloreaza dintii vecini.Sper ca ti-am fost de ajutor.