Se mai poate face ceva ?

Ortodontie

Postata de and.ra96 cu 11 ani in urma.

Am 16 ani si am malocluzie dentara de tip 2. Am purtat aparat dentar de la 7ani pana la 9-10 ani ,iar dantura s-a mai aranjat cat de cat . Intrebarea mea este daca se mai poate face ceva in acest caz,ac***a in vedere si varsta mea.

Raspunsuri (1)

Dr. Andrei Iacob

acum 11 ani

Buna ziua,

Desigur ca se poate face ceva in cazul dumneavoastra, varsta nu este o contraidicatie pentru tratamentul ortodontic. In functie de anomalia dentara si de gravitatea ei se stabileste modalitatea optima de corectare a problemelor. Trebuie sa va faceti programare pentru consult la un medic specialist ortodont.

Cu stima,
Dr Iacob Andrei
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro