doresc un sfat

Ortodontie

Postata de berb cu 12 ani in urma.

Uneori,mai ales dimineata imi simt dintii din fata slabiti,cu mici dureri la gingii.exista solutii pentru a-i intari?daniel 33 ani

Raspunsuri (3)

Radita

acum 12 ani

Exista pasta de dinti Lacalut care intareste dintii, dispare sangerarea. Se gaseste in farmacii si costa cam 15 lei. Mai sunt si alte paste de dinti, intreaba la farmacie. Ar fi bine daca ai merge la dentist sa nu fie un inceput de paradontoza si atunci este nevoie de tratamente speciale. Sanatate.

Dr. Nicoleta Grosu

acum 12 ani

Obligatoriu mergeti la dentist. Daca se confirma diagnosticul de parodontopatie, atunci este mult mai bine pt dintii dvs ca ea sa fie tratata la timp. Altfel riscati sa-i pierdeti de timpuriu, chiar daca nu sint cariati.
Pasta de dinti Lacalut este intradevar f buna, dar ea doar AJUTA in tratamentul parodontopatiei, insa NU INLOCUIESTE tratamentul stomatologic.

Lina Racovita

acum 9 ani

eu am citit cu ceva timp in urma de pasta de dinti naturala cu ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree oil de la Thursday Plantation si am inceput sa o folosesc.
de cand am inceput sa folosesc acesta pasta de dinti sunt tare multumita, nu am avut probleme cu dinti sau cu gingia