dinti deformati

Ortodontie

Postata de MIRELA17141920 cu 13 ani in urma.

A m copilul de 15 ani cu dintii deformati. Unde pot merge cu el sa fie ceva mai ieftin.

Raspunsuri (3)

Maria

acum 13 ani

Va puteti adresa Facultatii de Stomatologie (str. Ionel Perlea), sectia de ortodontie. Este cam mare la 15 ani dar se mai poate remedia.

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 13 ani

nu este mare la aceasta varsta...deloc...depinde ce inseamna ieftin...din cate stiu acum sunt acolo preturi ca si la un cabinet particular....cand eram eu student nu era asa,dar acum....

Maria

acum 13 ani

Presupun ca nu i s-au deformat brusc la 15 ani nu? Banuiesc ca sunt asa de cativa ani (ac***a in vedere ca nu poate fi vorba de probleme cauzate de eruperea maselelor de minte, inca). De aceea ziceam ca este cam tarziu, in sensul ca era mai bine sa se fi intervenit de la inceput. Si oricum in alta parte decat la facultate unde sa fie mai ieftin nu cred ca exista.