DINTE PREMOLAR RUPT

Ortodontie

Postata de evymar cu 11 ani in urma.

Buna mi s-a rup un dinte PREMOLAR am avut obsturatie de canal la el si o plomba provisorie iar azi dimineata mi s-a rupt toata partea din fata a dintelui cea din spate ramanad as dori sa stiu daca mai sunt sanse sa il salvez sau doar sa-l scot si sa-mi fac implant? Multumesc frumos

Raspunsuri (5)

Dr. Cosmin Ulman

acum 11 ani

Buna ziua,

din pacate din descrierea Dvs., dintele trebuie extras si facut implant.

Dr. Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

evymar

acum 11 ani

Multumesc pentru raspunsul promt !O zi buna!

evymar

acum 11 ani

Si cam cat ar costa aproximativ un implant si toata procedura de care ar fi nevoie, macra sa-mi fap***adee despre ce este vorba...Multumesc mult..

Adrienne

acum 11 ani

O coronita pe surub este mult mai acceptabil ca pret si ca lucrare. Un implant este de ordinul miilor de roni.

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 11 ani

Faceti un consult . Depinde foarte mult de limita si traseul liniei de fractura. Poate se mai poate face pivot dentar si coroana. Daca nu...extractie si implant.