aparatul dentar invizibil

Ortodontie

Postata de symona23 cu 11 ani in urma.

asi vrea sa imi pun un aparat dentar invizibil...doar ca am auzit ca nu se poate pune dak ai carii...eu am doar o carie mica...asta m-ar impiedica sa imi pun acel aparat?adica dr refuza sa puna aparatul dak am carii???multumesc mult

Raspunsuri (4)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Toti dintii care au probleme trebuie tratati inainte de aplicarea aparatului dentar.

symona23

acum 11 ani

deci inseamna ca nu pot purta aparatul inainte sa tratez caria?intreb asta pt ca asi avea foarte putin timp la dispozitie......si stiu ca asta dureaza ceva.multumesc

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

O carie se trateaza cu o plomba intr-o singura sedinta la dentist.

symona23

acum 11 ani

multumesc mult....