Am un dinte rupt!

Ortodontie

Postata de Dixon cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
problema mea este ca am un dinte rupt de vreo 6 7 ani din partea de jos din fata.
si as vrea sa il imbrac sau sal schimb si sami spuneti unde sa ma duc si cam cat ar costa asa in mare toata problema?
am varsta de 16 ani.

Raspunsuri (2)

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

buna seara!...de dus este clar unde trebuie...Ca si tratament- sunt: mai multe modalitati, acest lucru se va alege in functie de mai multi factori (locali si mai putin generali) : o simpla obturatie, o coroana sau o fateta.....

andrei

acum 12 ani

iti recomand din experienta proprie clinica Imperial Dent. eu merg la dr Cristian Dumitriu (insa si ceilalti medici sunt buni specialisti), ii gasesti in 3 locatii: Piata Alba Iulia, Piata Victoriei si Piata Delfinului. intra pe site sa gasesti datele de contact:
http://imperialdent.ro/
pretul exact ti-l poate spune medicul dupa ce te vede si stabileste ce e de facut. (gasesti tarifele si pe site, dar nestiind care-i cea mai buna solutie pt dintele tau rupt nu stiu cat te ajuta ) :)