Metacarpal dat mai in spate pot face ceva?

Operatie ortopedica

Postata de membru330351 cu 6 ani in urma.

Deci am dat cu pumnul in cineva si nu stiu cum i am prins ca montul de la degetul din mijloc s a dus mai in spate si celelalte parca au venit mai in fata mai ales montul de la degetul aratator, parca sunt mai in evidenta fata de stanga si mereu pot scranti din incheietura mainii iar la cealalta mana(cea care nu este afectata) nu pot . Intrebarea mea este am vreo afectiune? Osul este mai slab ? O sa fie consecinte pe viitor?Pot cumva sa revin la pumnul care a fost dinainte de accidentul de acum 3 ani?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/cum-poate-fi-identificata-o-fracturai_8526