Entorsa sau mai grav?

Operatie ortopedica

Postata de elena.pop112 cu 6 ani in urma.

Buna seara. Vineti seara am calcat stramb din toata greutatea pe piciorul stang. Nu am putut calca in picior vineri dupa incident cat si sambata. S.a umflat fara invinetire, astazi, duminica umflatura a dat inapoi, s.a invinetit putin si am reusit a ma deplasa pe varful piciorului deoarece calcand pe toata talpa simt o jena .

adresa_web_filtrata /a/6UFlu

Imi poate da cineva un raspuns pan.ajung la un ortoped?
Va multumesc.

Raspunsuri (2)

elena.pop112

acum 6 ani

Nu stiu daca apare link.ul pozei.
Invinetirea apare exact sub zona "oului piciorului" pe o sectiune orizontala lunga cam de 5 cm.

adresa_web_filtrata /a/2iXWF

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-gleznei-si-piciorului/luxatia-gleznei_1603