chist sinovial genunchi?

Operatie ortopedica

Postata de MembruMobileApp1518277963 cu 6 ani in urma.

Buna ziua in 2015 aveam dureri deasupra genunchiului stang si se simntea ceva tare deasupra lui,am efectuat un RMN fara un diacnostic clar doar dimensiunilesi pozitionare si o concluzie in paranteze,sa efectuat o operatie de extragere tumori propriu zise vorbint cu doctorul a spus ca a trebuit curatata dupa tendon,rezultat biopsie chist sinovial,pana in prezent 2018 sa format la fel dar de dimensiuni doar un pic mai mic ca precedentul am facut iar RMN ca si prima recomandare extragere chirurgicala pe care am refuzato pt a intelege mai bine ce se intampla,ma puteti ajuta,multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/chistul-sinovial-popliteu-baker_3815