Chist Osos?

Operatie ortopedica

Postata de Utilizator11568890442 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,am 24 de ani si in urma scintiografiei osoase am primit urmatorul diagnostic:formatiune hipercantanta la nivelul ramurei ischio-pubiene stângi posterios(chist ipsos).Ct-ul cu contrast a arătat o formatiune osteolitica de 48/27 mm-chist osos.Am făcut si analizele pentru markerii tumorali si in urma rezultatelor mi au iesit putin mărite aslo si basofile.Este o problemă gravă?

Raspunsuri (1)

Utilizator11576419632

acum 4 ani

Salut. Eu am 25 ani si am o formatiune osteolitica de 6/4 la nivelul pubisului drept. Am facut tot felul de analize, pastile , antiinflamatorii dar tot degeaba. Ai rezolvat ceva?