Cataracta la ochi miopic?

Operatie oftalmologica Operatie chirurgicala oftalmologica Cataracta Miopie
+1
Vezi toate grupurile

Postata de HuangLong cu 4 ani in urma.

In cazul unei cataracte la un ochi cu miopie mare, cristalinul cu dioptrii care se pune poate sau nu avea mai mult de 10 dioptrii? Daca dioptriile sunt cu minus, cristalunul trebuie sa fie cu plus?

Raspunsuri (2)

Utilizator11566227355

acum 4 ani

Asta nu am auzit. Eu pe 23 urmează să fac operatia de cataractă.

Utilizator11566227355

acum 4 ani

Este cu - cristalinul. Ieri am aflat la control ca mi sa pus cristalinul de-16 .