Salazion si igiena ochiului?

Operatie chirurgicala oftalmologica

Postata de MembruMobileApp329722 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, sufar de salazion la ambii ochi. Este o problema mai veche, de acum 2 ani, care a reaparut in urma cu o luna. De acum o luna nu am folosit machiaj la ochi. Am avut o pauza de tratament si acum as vrea sa il reiau pentru ca nu l-am aplicat tocmai corect prima data. Intrebarea este : pot folosi rimel in timpul tratamentului sau risc reinfectarea? am vazut pareri impartite cum ca salazionul nu ar fi contagios sau ca ar fi.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: m//sfatulmedicului.ro/Inflamatiile-ochilor/orjeletul-si-salazionul_388