Cat durează operația laparoscopică de colecist??

Operatia tractului biliar Operatie gastro-intestinale

Postata de cristiana medeea cu 6 ani in urma.

Pe 20 iulie mi s-au scos fierea laparoscopic datorita unor calculi care îmi dădeau crize îngrozitoare. Înțelesesem că recuperarea este destul de rapidă. Din păcate în cazul meu durerile continua. Mai mult decât atât am mâncat prune uscate și am ajuns la urgente din cauza durerilor insuportabile.
Analizele, ecografia și radiografia abdominală îmi arată că totul este in regula. Eu în schimb mă simt tot rău: nu am grețuri, am doar dureri în capul pieptului care îmi radiază in spate. Este posibil că niște prune uscate sa îmi creeze probleme atât de serioase? Nu ar trebui să fie sănătoase pentru digestie?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alimentatia-sanatoasa/regimul-alimentar-dupa-colecistectomie_5235