cum trebuie sa procedez in cazul unghiilor ingrosate de la picior? ?

Onicomicoza unghiei

Postata de Utilizator21583236560 cu 4 ani in urma.

de catva timp sunt obligata din cauza unei circulatii periferice deficitare sa port ciorapi compresivi. dupa cateva luni am observat ca unghiile au inceput sa se ingroase. nu stiu cum sa procedez mai ales ca la cea mai usoara atingere sunt dureroase.
si mai grav este ca de catva timp au inceput sa prezinte anomalii si cate doua unghii de la maini. ciudatenia consta in faptul ca sunt anumite unghii,aceleasi la ambele maini la degetul mic si urmatorul care spre deosebire de cele de la picior,acestea prezinta o albire si o departare de degete. va multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Candidoza-si-alte-infectii-micotice/onicomicoza-infectia-fungica-a-unghiei_1347