Ce trebuie sa fac?

Onicomicoza unghiei

Postata de MembruMobileAppalyal3xand3r cu 6 ani in urma.

Buna ziua,am o problema cu unghia de la picior
Pe 5 octombrie am avut o fractura la deget si stiu ca dupa ce mi-am scos piciorul din ghibs unghia mea era neagra si asa a ramas, jumate neagra dar ea perfect sanatoasa fara nicio durere, ghibsul scos pe 5 noiembrie
Cu timpul, am fost la fotbal totul a fost ok
Odata s-a intamplat sa mi las unghia putin mai mare si am jucat in niste adidasi care sunt destul de subtiri si de obicei ating foarte tare mingea de fotbal ,dupa nenumarate suturi si contacte fizice cu alti copii a inceput sa ma doara
Acum 1 saptamana unghia mea arata ca o fisura la jumate unde a iesit sange , acea fisura fine fix unde eu aveam unghia neagra mai bine zis cheagul de sange ,dupa o spalare unghia era curata si nu durea mai deloc, putin cand incercam sa o ating sau sa o misc.Acum am jucat din nou fotbal si dupa nenumarate contacte dintr odata simt unghia prin soseta , fara niciun fel de durere ba chiar ma simteam mai bine ca inainte.
Acum problema e ca doar jumate ,jumatatea de sus s a dus ,si jumatatea de jos a ramas ,aceasta e ok si pe mine nu ma doare nimic, precizez faptul ca carnea unghiilor mele e imensa.Va trebuii sa dau aceasta jumatate jos ?sau sa fiu grijuliu si sa astept ca cealalta jumatate sa fie inlocuita de alta unghie?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/modificarile-patologice-ale-unghiilor_1417