Din cauza monitoarelor de la servici ma ustura ochii si-mi lacrimeaza....este vreun tratament ?

Ochi rosii

Postata de MembruMobileApp1487935905 cu 7 ani in urma.

lucrez la un dispecerat....supraveghez 70 de monitoare

Raspunsuri (1)

Utilizator21528741260

acum 5 ani

2 metode benefice Poartă niște ochelari speciali pentru calculator ( nu pentru vedere)
iar a doua dacă ai calculatorul tău la muncă poți să dai iluminozitatea mai mică fiindcă daca e prea mare (ca să vada chiorii) iar tu vezi bine iți strici ochii de-a binelea .
Este pe windows setarea pentru iluminare mai mică a ecranului.