Vreau sa slabesc

Obezitatea

Postata de Latiffa Q cu 12 ani in urma.

Fiind diagnosticata cu tulburare depresiva recurenta su o luna de spitalizare m am ingrasat vreo 15 kg si pe langa asta am picioarele "butuci"fff umflate.Am inteles ca din cauza medicam si chiar pe unul din prospecte resp la remeron am vazut ca lareactii adverse apar asemenea tulburari.Ce ma sfatuiti sa fac ca nu imi vine sa mai iai nici un medic. cu toate ca nu imi este bine dar am ajuns sa ma misc foarte greu(mentionez ca nu eran prea sp***a nici inainte)dar acum sunt obeza.Sa intrerup tratamentul?Sa merg la un endocrinolog deoarece ptr prima data in viata mea am avut si dereglare menstruala.....nu stiu incotro sa o apuc fiin si operata de hernie de disc am 36 de ani si 120 kg.....innebunesc mai rau,nici nu mi vine sa mai ies din casa.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

In nici un caz nu intrerupeti tratamentul. Discutati cu medicul psihiatru si rugati-l sa va recomande un nutritionist si un endocrinolog.