Unde sa ma tratez de obezitate in Bucuresti

Obezitatea

Postata de constantin124124206 cu 11 ani in urma.

Sunt femeie de 65 ani,176 cm. inaltime si 91 kg.
Care este clinica cea mai indicata pentru consult si tratament in Bucuresti ?

Raspunsuri (9)

Sigada

acum 11 ani

Rugati medicul sa va dea bilet de trimitere catre o clinica de nutritie si boli metabolice. Este recomandat de asemenea, sa faci analiza hormonilor tiroidieni pentru ca poate fi vorba si despre o afectiune a gladei tiroide

onutza28

acum 11 ani

buna ziuna ma numesc Matei Maria Oana si as avea si eu sa va adresez o intrebare daca nu va suparati,tatal meu este operat pe cord de 15 ani,si de 8 ani este bolnav si de parkinson,el ia pentru inima si pacisclerotin,din vara asta a inceput sa ia un tratament de la televizor pentru detoxifiere si de atunci transpira in permanenta si nu se mai opresc delok transpiratile,el mai ia si pastile pt psihiatrie,daca ma puteti ajuta cu ceva va rog frumos nu-mi ocoliti mesajul,va multumesc.

Sigada

acum 11 ani

Trebuie sa mearga la un consult, cel putin la medicul de familie care sa faca o evaluare a tratamentului pe care il urmeaza, si mai ales sa vada daca acel produs de la televizor este sau nu potrivit pentru tatal dvs.

Dr. Marius Fodor

acum 11 ani

Buna Ziua,
Decizia privind interventia chirurgicala pentru obezitate este importanta mai ales din punct de vedere financiar. Va ofer o optiune mai buna decat Bucuresti. Pentru detalii vizitati site-ul www.chirurgie-drfodor.ro
Cu stima,
Dr Fodor
www.chirurgie-drfodor.ro
email: [email protected]

lecsi alexandra

acum 11 ani

Delta Hospital are un centru de excelenta (acreditat) pentru tratarea obezitatii. se numeste Barixl si este condus de dr Catalin Copaescu (pe care este posibil sa-l fi vazut la tv, este medicul care l-a ajutat sa slabeasca pe Piedone).

Primul pas pe care-l puteti face este sa va inscrieti la seminarul de obezitate care se desfasoara de 2 ori pe luna, sambata, in sala de conferinte a spitalului. Aici veti afla raspuns la toate intrebarile pe care le aveti cu privire la slabire.
datele de contact le puteti lua de aici
http://deltahospital.ro/seminarul-de-obezitate-coe

Constantin

acum 11 ani

Cred ca experienta mea in domeniul slabitului ti-ar fi de folos:am slabit 25 kg in 6 luni.Ti-o pot impartasi daca ma contactezo pe [email protected]

Catalina Irimia

acum 11 ani

Eu am slabit in 2 luni 6 kilograme. Poate slabeam mai mult daca tineam si un regim alimentar. Sunt un pic comoda si m-am limitat doar la pastile. Tratamentul se numeste Slim Fit si este format doar din plante medicinale.

Doctorulstietot

acum 11 ani

La acesta virsta trebuie tinut cont de patologia satelita virstei . Nu este suficient sa slabiti, in scurttimp le ve-ti pune la loc .Este de dorit sa invatati sa va alimentati , nici nu stiti cite greseli se fac. Toate aceste greseli alimentare se reflecta in sa natatea noastra , in greutatea noastra si in aspectul nostru. Sfatul meu este sa ai o consiliere metabolic-balance.

SilviaS23

acum 10 ani

Buna ziua domna! Si eu sunt tot din Bucuresti, dar m-am tratat de obezitate la Brasov. Verisorul meu care locuieste acolo si lucreaza in domeniul sanitar, mi-a spus ca s-a deschis un Club Bariatic in cadrul Spitalului Sfantul Constantin din Brasov , care ajuta tratarea obezitatii si m-a sfatuit sa merg la seminariile de obezitate gratuite, sustinute de medici si nutritionisti. Mi-am luat concediu, am plecat la Brasov si mi-am vazut visul cu ochii. In ciuda comentariilor pe care le auzisem pe internet despre operatia de micsorare a stomacului, mi-am luat inima in dinti si m-am operat. Nu am avut probleme mari dupa, echipa de medici care m-a operat m-a sustinut foarte mult in perioada de recuperare. De atunci am slabit 35 de kilograme si duc o viata activa. Va recomand din tot sufletul macar sa incercati sa ajungeti acolo, nu veti fi dezamagita. Distanta compenseaza cu amabilitatea medicilor, curatenia spitalului si cu serviciile de calitate, rar intalnite la noi in tara.