Tiroidita si slabirea

Obezitatea

Postata de Mihaela610 cu 12 ani in urma.

Am si eu o intrebare...ce pastile de slabit imi recomandati in cazul unei tiroidite autoimune. Am incercat tot felul de diete si sport si nu am slabit nici un kg. Am ajuns la 80 kg si nu stiu ce sa mai fac sa slabesc.
Am inceput si tratamentul cu euthyrox si nu simt nici o imbunatatire.
Multumesc.

Raspunsuri (14)

colnago

acum 12 ani

Un ajutor eficace, naturist, fara contraindicatii in ameliorarea tiroidei autoimune poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni

Mihaela610

acum 12 ani

Mai multe informatii despre acesta unde pot gasi?

adelinalina

acum 12 ani

eu am hipertiroidie, am avut si valoarea tsh-ului 10 si am luat 3 luni novothyral k nu am tolerat euthyroxul si m;am ingrasat cam 7 kg...am incetat sa mai iau pastile pt glanda si acum ma lupt sa slabesc...nu vreau sa mai iau tratament pt k ma ingras

costea nicoleta

acum 10 ani

de 2 ani am descoperit ca am glanda tiroida, aveam 48kg acum fara sa-mi dau seama am ajuns la78kg si am inaltime 1,54cm,am luat si eutorix,na-m slabit deloc ma simt f. grea ce sa fac sa slabesc?

Mihaela610

acum 10 ani

Eu inca nu am gasit nici o rezolvare la aceasta situatie, in ultimul an am mai luat inca 7 kg in plus, fara sa fac excese, ba dimpotriva am tinut si cura, stiu ce trebuie sa mananc, de la ce sa ma abtin si totusi nu slabesc absolut deloc, e demoralizator cateodata cand vezi ca tii cura, faci si ceva sport si totusi nu slabesti.

om bun

acum 10 ani

Schimba-ti medicul.Trebuie sa iti gaseasca dozajul optim pentru eutyrox.\\\\Si eu am tiroida autoimuna.Dar nu m-am ingrasat f. mult.ma ingras maxim 3-4-5 kg dupa care slabesc.De exemplu acum am doza de 62,5 eutyrox si am mai slabit putin, dar nu mai am mixedem.Medicul meu endocrinolog se numeste Roman Cristina o gasesti la Clinica Polissano din Sibiu.Bafta

Mihaela610

acum 10 ani

Multumesc pentru raspuns. Si eu tot la dansa ma duc...am vrut sa o schimb, am mers la altcineva si imediat dupa primul consult si ecografie mi-a dat exact acelasi diagnostic fara sa ii spun ca am probleme si iau si tratament si dupa episodul asta am decis sa raman tot la d-na doctor. In ultimele 6 luni am avut ceva pb si cu dozarea de calciu, nu prea asimilez calciul si poate fi acest lucru in defavoarea slabitului.

camelia

acum 10 ani

In cazul unei tiroidite autoimune, poti slabi usor cu un tratament HERBALIFE,CONTINE UN PRODUS (ACTIVATOR) CARE REGLEAZA SI FUNCTIILE TIROIDEI. Garantez slbire 3kg/luna.

adelinalina

acum 10 ani

In legatura cu herbalife sunt cam sceptica, desi am vazut multi oameni care au slabit.Am luat si eu si nu am slabit deloc, plus ca, costul acestui tratament cu herbalife e destul de ridicat pt cei care traiesc dintr''un salariu mediu.Nu e cazul meu dar atunci cand am luat m''a costat in jur de 800 ron si sa nu slabesc deloc m''a demoralizat putin.Cum ziceam, acum am 95 kg la 1.58 inaltime...arat rau, ma simt rau si parca nicio dieta nu isi face efectul:(

Mihaela610

acum 10 ani

Da, in legatura cu Herbalife, am incercat si eu acum cativa ani si nu cred ca voi mai incerca vreodata, cost foarte ridicat, rezultate minime. Probabil sunt persoane carora aceste produse le sunt bune, dar pentru cei cu probleme de tiroida, greu gasim ceva care sa mearga si la noi.

Eugenia

acum 10 ani

Produsele de la Herballife sunt pe baza de soia, iar soia este interzisa in aceasta afectiune! Atentie!

tanyusha

acum 8 ani

eu am tiroida autoimuna-si eau pastile de l-tiroxin si slabesc de la ele mersi domnului ca nu ma ingras///din august am slabit cu 15 kg

Utilizator21632497467

acum 2 ani

buna seara.dupa tratamentul specificat ani ținut dieta??

Utilizator11611066610

acum 3 ani

NU recomand Herbalife.

1. Nu conțin produse naturale (recomand citirea ingredientelor de pe spatele unei cutii de prafuri)
2. Nu sunt sinceri
3. Încearcă să păcălească oamenii.

Va povestesc niste întâmplări de-ale mele cu Herbalife.

Prima întâmplare. Eram in facultate și mă sună un domn care nush de unde avea numărul meu că dacă vreau sa fac consultanta welness gratuit. Eu zic bine.
Mă duc la sediu, îmi pune tot felul de întrebări mă cântărește și îmi face analiza corporala apoi mă întreabă ce venituri am. Zic 350 de lei pe lună. Apoi mă întreabă cat cheltui eu pe zi. Zic aprox 10 lei. La care domnul își face calculele pai ok daca cumperi nush ce prafuri fix cam pe la același preț cu 10 lei pe zi poți să cumperi lunar. Și eu eram ceva de genul da sigur că eu Intr o lună nu fac altceva decât să mănânc Herbalife, nu am cursuri, nu am cărți pe care trebuie sa le cumpăr, nu beau apa (in facultate nu îți permiți filtru la chiuveta).

A doua întâmplare.
După câțiva ani, mă sună o tantica cu același speach. Și mai mult că sunt produse naturale, recomandate de nush ce doctori din strainatate și că le-au incercat nush câți oameni. Deja știam despre ce e vorba doar că acum având job m-am dus chitita sa și cumpăr ceva. Am luat un borcan cu niste prafuri. Gustoase nu zic nu. De curiozitate m-am uitat pe spate. Printre ingrediente și unele care se găsesc în guma și alte ingrediente care se găsesc în produsele super procesate. Și îi scriu doamnei că o aveam pe Facebook că nu vreau să mai continui pentru că produsele nu sunt 100% naturale și că mă simt mințită. Doamna foarte săritoare că nu că îmi trimite nush ce studiu făcut de nush ce doctor. Eu deja eram hotărâtă să nu mai continui dar i-am zis că aștept studiul.

Au trecut peste patru ani de atunci și nici in ziua de azi nu am primit acel studiu.

Eu una am renunțat să mai cred in Herbalife pentru ca nu îmi place abordarea lor. Sunt insistenți când nu e cazul, încearcă să te tragă pe sfoară și să îți vândă un produs chiar daca asta îți golește buzunarul.

Au un marketing mult prea agresiv și invaziv ca să pot să mai am încredere în ei.