Sunt la greutatea normala?

Obezitatea

Postata de Giulia09 cu 11 ani in urma.

Buna ziua!Am 19 ani, 1.73 si 62 kg.Am o greutate normala sau trebuie sa mai slabesc cateva kg?Niste sfaturi va rog pentru o alimentatie sanatoasa.Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aveti o greutate normala si nu este indicata scaderea in greutate.
O alimentate sanatoasa inseamna sa aveti cele 3 mese principale ale zilei, eventual cu cate o gustare intre, sa consumati zinic legume, fructe, suficienta apa ( 2-2,5litri/zi), etc.
In concluzie, alimentatia dumneavoastra sa fie echilibrata, fara excese. Miscarea fizica este cea care completeaza un regim de viata sanatos.

Giulia09

acum 11 ani

Va multumesc!

florin

acum 11 ani

Greutatea ideala este ca greutatea sa fie cu 10 mai mica decat ultimele 2 cifre ale inaltimii de ex in cazul ta la 1,73m greutatea ideala este 63 de kg

Giulia09

acum 11 ani

Va multumesc!

Florentina

acum 11 ani

Eu iau slimfit. Este un produs nou si care are rezultate foarte bune

mery

acum 9 ani

buna.am 1.73 inltime si 57 kg,e ok.multumesc